other

Финансовый бизнес-партнер / Head of Stores Performance, Budgeting and Investment Controlling

2 июля 2024

З/П не указана

Город: Москва. Станции метро: Планерная, Речной вокзал, Беломорская, Ховрино

METRO Cash & Carry

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 3 лет

Обязанности: Act as a Business Partner for Operations and People & Culture directorates. Analyze actual results of company performance (stores, investments, cash-flow), identify chances and risks to support management in business decision making. Manage the company’s forecasting and budgeting process in terms of total company expenses (PEX & OPEX), CAPEX, Cash flow, Stores’ P&Ls. Provide weekly insightful outlooks on the current month cost performance to the Head of Business controlling. Supervise the process of annual KPI target setting, alignment and follow up. Manage team of 7 employees. Требования: Higher education in finance, financial management, economics, corporate finance, mathematics. Profound (5+ years) experience in Controlling department with focus on analyses of financial results and business performance. Knowledge of IFRS (DipIFR, CIA is an advantage), Fluent English (Upper-Intermediate+) MS Office (Excel, Power Point) advanced level, SAP-FI, SQL are an advantage, Very strong communication and analytical skills, challenging and precise, Team player and team leader. Условия: Гибридный формат работы (4 дня в офисе на м. Речной вокзал); Возможность профессионального и карьерного роста в международной компании; Возможность приобрести опыт работы с коллегами из других стран; Полис ДМС; Страхование от несчастного случая и болезней; Компенсация питания в корпоративной столовой; Скидки на изучение английского языка, корпоративная программа по изучению английского языка для сотрудников, которым он необходим для работы; Дополнительные дни оплачиваемого отпуска, доплата по листам нетрудоспособности; Скидки на покупки в Торговых Центрах Компании; Специальные предложения от банков, фитнес-клубов и других партнёров.

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 114960200

Похожие вакансии

Head of Budgeting and controlling

Договорная

Москва. Станции метро: Планерная, Речной вокзал, Беломорская, Ховрино

LAB Industries

Head of performance

От 150 000 руб.

Логомашина

Head of Performance

Договорная

СберМобайл

Head of mobile performance

Договорная

БК Олимп

Head of Performance Marketing

От 200 000 руб.

Head of performance marketing

Договорная

100Балльный Репетитор