other

Finance Analyst / финансовый аналитик

18 октября 2024

От 150 000 руб.

Город: Москва. Станции метро: Улица 1905 года

Ascensia Diabetes Care

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 3 лет

Обязанности: Lead closing process and calendar Prepare manual journal entries and corrections Post journals, Tax entries, technical entries Reconcile Local RAS vs Management reporting Resolve various issues related to leasing/postings/corrections/discrepancies/adjustments etc Reconcile critical accounts Требования: 5 years of experience in the accounting of multinational company Confident knowledge of English, ability to communicate verbally and read technical texts Understanding of basic reporting forms and connection between BS and PL Experience with 1C system, NetSuite will be an advantage Profound knowledge of Excel Good communication and interpersonal skills, must be able to work in the team Ability to effectively prioritize and execute tasks in a closing period Условия: Medical insurance, life and accident insurance, vacation of 35 calendar days

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 122819597

Похожие вакансии

Finance analyst

Договорная

Москва. Станции метро: Улица 1905 года

AliExpress

Finance Analyst

Договорная

Майоли Фарма

Finance Analyst / NRM Analyst

Договорная

HALEON

Финансовый аналитик / Financial Analyst

Договорная

EMEX

Senior BI Analyst (Finance)

Договорная

Лаборатория Касперского

Analyst / Аналитик

Договорная

DataGo!