other

Руководитель отдела маркетинговых активаций

Более недели назад

З/П не указана

Город: Москва

PepsiCo

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 6 лет

Обязанности:

Key responsibilities: Lead snacks & beverages Activation Calendar creation & management​ Create Activation platform, based on consumer insights and make it works effectively for both PepsiCo & Customers​ Develop & Deploy cross-category & cross-channel Activation picture of success​ Develop & Deploy new activation platforms (like w Alco, healthy break, Pep +)​​ Requirements: Higher education 10+ years of marketing experience with increasing responsibility and a proven track record of success​ 4+ years of experience leading and managing an internal team and external agencies/vendors​ Must have both strong strategic capabilities as well as be hands-on and comfortable with tactical execution​ Exceptional analytical skills with a proven ability to work through data to find opportunities and actionable insights​ Exceptional leadership abilities with experience in managing cross-functional teams and External Partners​ Fluent English

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 121341162

Похожие вакансии

Руководитель отдела маркетинговых исследований

Договорная

Москва

Правительство Москвы

Руководитель отдела маркетинговых коммуникаций

Договорная

Москва

Группа компаний Ферон

Договорная

Москва

Восточная Дистрибьюторская Компания

Руководитель маркетинговых проектов

Договорная

Москва

Бета Онлайн