other

SAP ABAP developer

16 сентября 2024

З/П не указана

Город: Москва

Пирелли Тайр Руссия

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 6 лет

Обязанности: Provide SAP development of changes and support users with their requests Challenge 3rd party development vendor for hours calculation Provide technical description and documentation of changes Collect requirements from business, analyze and provide solution Требования: 5+ years of ABAP development experience on both SAP ECC (the current one) and S/4HANA (in the future) platforms with technical competencies, e.g., reports, interfaces, conversions, add-ons Need to be able to analyze and help users with their requirements. writing technical specifications Best with experience in multinational logistics processes with Intercompany Basic knowledge of SD, MM, FI, CO ​​

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 121190687

Похожие вакансии

Разработчик SAP ABAP

Договорная

Москва

Rubytech

SAP ABAP разработчик

От 150 000 руб.

Москва

Интем Лаб

ABAP разработчик

От 300 000 руб.

Москва

Чайкина Людмила Владимировна

ABAP-разработчик

Договорная

Москва

ИК СИБИНТЕК

Договорная

Москва

Строительный Двор

Договорная