other

Market Research Analyst \ Consultant

18 сентября 2024

З/П не указана

Город: Москва

JFL Consulting

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 1 года

Обязанности:

The Role Analytics: Providing in-depth sales and market analysis Full responsibility for the data quality Data Preprocessing Quality Check Client Service: Day-to-Day Client requests including additional analysis Presentations preparation Clients and retailers presentations Key account management The Candidate Ability to work with big amount of data Excellent presentation and analytical skills Work experience in market analytics will be a strong advantage English is a must, be able to write and to speak Ability to analyze market research results and present insightful conclusions to clients Master's or BC Degree obtained abroad is an advantage

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 119412745

Похожие вакансии

Аналитик (Research Analyst)

Договорная

Москва

Транио

Аналитик / Analyst (Research)

Договорная

Москва

Okkam

International market analyst

Договорная

Москва

АВИА ЦЕНТР

Аналитик – Equity Research analyst

Договорная

Москва

Банк Синара

Бизнес-аналитик (Market Insights and Research)

Договорная

Москва

TEVA