other

Специалист по бронированию

Более недели назад

З/П не указана

Город: Санкт-Петербург

Лотте Отель Санкт-Петербург

Тип занятости: Полная занятость

Требуемый опыт: Опыт от 1 года

Обязанности:

A newly opening Lotte Hotel Saint-Petersburg is looking for a proactive ,highly professional strong communicator, for a position Reservations Agent Education / Experience requirements to candidates: Minimum 1 year working experience in a similar position in an international hotel chain Natural hospitality and people oriented Strong multi-tasking skills University degree Fluent English Advanced Opera user Responsibilities: Responding to all guest requests, external and internal. Responding to tourism web-sites requests. Provides guests with information about hotel services Handling booking requests in accordance with standarts Conditions: Stable work in International Company Professional and friendly Hotel team Modern environment and newest equipment Competitive salary Social & Medical insurance Complimentary employee meals and other benefits

Имя не указано

Откликнуться
Разместить Резюме
Пожаловаться ID: 96409586

Похожие вакансии

От 60 000 руб.

Санкт-Петербург

AZIMUT Hotels

Отель Вавельберг

От 55 000 руб.

Домина Пулково Отель и Апартаменты

От 28 000 до 39 000 руб.

АО "ГОСТИНИЦА "СОВЕТСКАЯ"

От 55 000 до 55 000 руб.

ООО "УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ "СТАТУС"

Специалист по индивидуальному бронированию

От 52 000 руб.

WONE Hotels (Palace Bridge Hotel, Vasilievsky Hotel and Cosmos St. Petersburg Olympia Garden Hotel)